Як правильно виконати облицювання облицювальною цеглою
Як правило, цегла зберігається на будівельному майданчику. При цьому її складування не повинно проводитися в місцях, де вона може забруднитися сторонніми речовинами, які потім важко видалити. Це може бути бетон, мазут, смола або інші матеріали та розчини. В ідеалі майданчик повинен бути сухим, а сама цегла захищена від небажаного контакту.
Перед тим, як приготувати розчин для цегли, слід оцінити всі її властивості. Так, наприклад, від водопоглинання будівельного матеріалу залежатиме подальший вибір розчину. Існують готові розчини два в одному для облицювальної цегли, які виступають як наповнювачі швів.
- віддавати перевагу цементу без добавок, використовуючи марку ПК 500;
- вода та пісок не повинні містити водорозчинні солі;
- консистенція готового розчину має бути «жорсткою», тобто не містити надлишку води, що призводить до його розрідження;
- застосовувати для робіт кладки щойно замішаний розчин;
- виключено використання вапна.
У процесі кладки, щоб уникнути попадання цегли іншого відтінку, використовувати будівельний матеріал відразу з трьох піддонів. Тим самим лицьова сторона стіни, що будується, буде одного кольору.
Роботи кладок не слід вести в дощову погоду і при морозі. Намагайтеся уникати появи патьоків розчину зі швів на лицьовій стороні кладки.
Незакінчене будівництво з приходом зими ховається від промерзання та затікання води. Найчастіше для цього використовується руберойд або водонепроникна плівка. Щойно зведену стіну захищають від намокання протягом двох тижнів за допомогою плівки.
Всі забруднення в процесі кладки видаляються відразу ж всуху.
- Зберігання облицювальної цегли без захисту від забруднення.
- Кладочні роботи з використанням цеглини з одного піддону. При цьому утворюються "кольорові плями" на фасаді будівлі.
- Роботи в дощову погоду сприяють забрудненню лицьової сторони кладки. При цьому з'являються висоли на цеглині.
Висоли - це солі у вигляді кришталів, що виникають на поверхні цегли. Солі потрапляють до складу робочого розчину із води чи з піску. Оскільки вони добре розчиняються у воді, то розпочинають свою міграцію в порах цегли. Вона вбирає їх, як губка. Після висихання зайвої вологи солі виходять назовні за її капілярами, утворюючи так звані висоли.
Уберегтися від появи висолів можна. Для цього лише потрібно дотримуватися вищеописаних рекомендацій і намагатися не допускати зазначені помилки в процесі робіт: використовувати рекомендовану марку цементу, правильно наводити розчин. Бажано використовувати будівельні матеріали, виготовлені на основі "білого" цементу.
Якщо, незважаючи на всі ваші старання, висоли таки з'явилися, не варто опускати руки. Більшість із них через деякий час пропадає, змиваючись дощами. Для тих, хто не має наміру чекати, коли це станеться, є кілька порад, як їх позбутися.
Існують спеціальні засоби – гідрофобізатори, які видаляють висоли. При їх використанні від кристалів не залишається сліду. Добре діє проти них випробуваний народний засіб. У нього наступний склад: до 10 літрів кип'яченої води додається 9% розчин оцту в кількості 2 ст. ложок. Цим розчином обробляються забруднені місця. Для отримання результату достатньо зробити лише одну обробку.