Як вибрати блок для паркану: порівняння видів і характеристик
Декоративні блоки для паркану — це просте й доступне рішення для тих, хто хоче, щоб огорожа навколо будинку або котеджу була одночасно стильною і міцною. Сьогодні виробники пропонують безліч варіантів: від різнокольорових блоків зі штучного каменю до шлакоблоку. Вибір залежить від цілей і смаку замовника.
Головні вимоги до блоків для паркану — міцність, морозостійкість, водопоглинання і довговічність. З огляду на постійні перепади температури й часті дощі восени та навесні, на ці чинники варто звернути особливу увагу. Також важливу роль відіграють дизайн виробів і вартість матеріалів. Наприклад, паркан із декоративних блоків обійдеться дорожче, ніж огорожа зі шлакоблоку, але довше прослужить і збереже презентабельний зовнішній вигляд.
У цій статті ми розповімо про основні види блоків для паркану, їхні плюси та мінуси.
Види блоків для паркану
Для побудови або оздоблення парканів найчастіше використовують бетонні блоки, блоки зі штучного каменю, керамоблоки, шлакоблоки та цеглу. Усі вони мають різну зносостійкість і істотно відрізняються за ціною. Нижче ми розглянемо особливості найпопулярніших видів блоків для паркану.
Бетонні блоки
Бетонні блоки - один із найпопулярніших варіантів, який використовують для парканів як житлових, так і господарських приміщень. Вони можуть виготовлятися методом лиття або пресування з різних видів бетону (легкого, полегшеного або важкого).
Метод пресування вважається більш сучасним. Завдяки йому декоративні бетонні блоки бездоганно служать десятиліттями навіть за постійних перепадів температур. На заводі «Сілта-Брік» продукцію виготовляють за технологією вібропресування на обладнанні Besser (США). Водночас у виробництві використовується максимально чиста цементна суміш без хімічних добавок. Це робить матеріал екологічно безпечним.
Сучасні технології дають змогу надавати бетонним блокам практично будь-який відтінок і форму. Усе залежить від побажань замовника. Тому обираючи цей матеріал для огорожі навколо будинку, ви можете бути впевнені, що він точно підійде за дизайном.
Середня ціна за бетонний блок в Україні на сьогодні становить 45-105 гривень. Усе залежить від розмірів і характеристик виробу. Найдорожче коштують повнотілі блоки з нестандартним покриттям.
Морозостійкість бетонних блоків хорошої якості — близько F150 — F300. Цього більш ніж достатньо для нашого клімату.
Блоки зі штучного каменю
Блоки зі штучного каменю часто використовують для декоративних огорож або облицювання котеджів. Головна перевага цього матеріалу — оригінальний дизайн. Такі блоки завжди виглядають незвично і приковують до себе погляд. Основний мінус такого оздоблення — недовговічність. Блоки зі штучного каменю мають погану термостійкість, бояться миття абразивними засобами, їхню поверхню легко пошкодити сильними забарвлювальними або окиснювальними речовинами.
Коштують такі блоки недешево: від 85 до 1800 гривень за штуку. Усе залежить від дизайну.
Керамоблок
Керамоблок — це легкий і екологічний матеріал. Його головний плюс - хороша звукоізоляція. Паркани з керамоблока здатні ефективно поглинати звук, навіть якщо будинок розташований біля проїжджої частини або на жвавій вулиці.
Головний мінус таких блоків — крихкість матеріалу порівняно з бетонними виробами. Керамоблок необхідно додатково захищати облицюванням, а це веде до значного подорожчання проєкту.
Керамоблок часто використовують під час будівництва житлових будинків через низьку теплопровідність і високий опір теплопередачі. Завдяки цьому взимку в таких приміщеннях тепло, а влітку — прохолодно. Під час будівництва парканів важливо розуміти, що керамоблок — легкий матеріал. З нього добре будувати огорожі на ділянках землі, де є загроза підтоплень або зсувів ґрунту. Керамоблок — «король легкості» серед блоків для парканів. Це пов'язано з тим, що понад 50 % об'єму виробу зазвичай займають пустотні отвори.
Ціни на такі парканні блоки починаються від 60 гривень за штуку.
Шлакоблок
Шлакоблок — один із найдешевших матеріалів, який використовують для будівництва невеликих котеджів, крамничок, гаражів і огорож. Дуже велику вагу він не витримує. Камінь зазвичай виробляють або за допомогою вібростола, або методом природної усадки у формах зі шлакобетонного розчину. Як скріплювальний матеріал найчастіше використовують цемент.
Шлакоблок може бути як повнотілим, так і пустотілим. Нерідко камінь роблять кольоровим. Але зазвичай він однаково зберігає сіро-зелений відтінок і швидко вигорає на сонці.
Головний плюс шлакоблоку — низька ціна виробу. На сьогодні середня вартість на ринку одного каменю становить 24-34 гривні. На цьому переваги шлакоблоку закінчуються. Камінь вважається токсичним. До того ж із ним досить складно працювати, тому що найчастіше блоки відрізняються за формою. Через це матеріал виглядає непрезентабельно. Також муляру потрібно постійно стежити за тим, щоб не забруднити блоки цементом.
Матеріал винайшли ще на початку двадцятого століття, проте популярним він став тільки в 1970-х роках завдяки своїй дешевизні та простоті у виготовленні.
Цегла
На сьогодні на ринку переважають такі види цегли: бетонна, керамічна, силікатна.
Для парканів найчастіше використовують бетонну цеглу через її міцність і високу зносостійкість. Середні розміри такого каменю становлять 250×65x120 мм. Коштує бетонна цегла майже 30 гривень за штуку.
Головна перевага таких виробів — оригінальний дизайн. Замовник може легко підібрати каміння необхідного розміру та кольору, що пасуватиме для його дизайнерського задуму. Завод Silta-Brick пропонує вісім видів бетонної цегли, серед яких є варіанти з різними декоративними покриттями та скошеними кутами.
У таблиці можна подивитися порівняльні характеристики різних видів блоків.
Як обрати блок для паркану
У таблиці вище ми розглянули п'ять найпопулярніших видів блоків для паркану. У кожного з них є свої плюси й мінуси. Тепер розберімо найважливіші фактори, на які варто звернути увагу, вибираючи блоки для паркану.
- Матеріал. Блоки для паркану можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як дерево, метал, цегла, бетон і пластик. Вибір залежить від ваших уподобань за стилем і вартістю. Однак, пам'ятайте, що конструкції з бетону й цегли вважаються безпечними для людини й довкілля, а ось паркани зі шлакоблока — не екологічні й можуть накопичувати радіацію.
- Довговічність. Переконайтеся, що обрані блоки витримають погодні умови вашого регіону. Наприклад, якщо там, де ви живете, часто йдуть дощі або рясні снігопади, то бетонні блоки прослужать довше за блоки зі штучного каменю. Але і для сонячного й теплого клімату блоки Silta-Brick теж чудово підійдуть. Навіть при пекучому сонці вони зберігають яскравий і насичений колір.
- Дизайн і стиль. Виберіть блоки, які відповідають дизайну вашого будинку й навколишньої території. Різні матеріали та покриття підходять для різних архітектурних стилів. Наприклад, для ар-деко підійдуть стилізовані бетонні блоки темних відтінків, а для лофту можна використовувати цеглу.
- Монтаж. Враховуйте складність монтажу обраних блоків. Деякі камені вимагають спеціального обладнання або навичок для встановлення. Дуже часто така проблема виникає з керамоблоками.
- Вартість. Порівняйте вартість різних видів блоків і переконайтеся, що вони відповідають вашому бюджету. Пам'ятайте, що в реальності матеріалів може знадобиться більше, ніж спочатку закладалося в кошторис. Краще заздалегідь враховувати непередбачені витрати (10-15 %).
- Догляд. Дізнайтеся заздалегідь, як доглядати за обраними блоками. Деякі матеріали вимагають особливих умов. Наприклад, блоки зі штучного каменю не можна мити абразивними засобами. Бруд із них бажано прибирати «м'якою» побутовою хімією.
Помилки, яких треба уникати, обираючи та встановлюючи парканні блоки:
1. Правильно розраховуйте фундамент паркану і глибину промерзання у вашому регіоні.
2. Перед встановленням паркану уточніть місцеві будівельні кодекси та правила, щоб уникнути проблем із законом у майбутньому.
3. Простежте за тим, щоб муляр врахував під час встановлення блоків температурні шви, а також зробив правильне вертикальне армування колон.
4. Переконайтеся, що ви правильно виміряли свою територію і спланували встановлення паркану, щоб уникнути додаткових витрат і проблем у процесі встановлення.
5. Завжди враховуйте експлуатаційні та приховані витрати. Наприклад, якщо ви придбали дешевий шлакоблок, але муляру довелося працювати з ним довше через різницю в розмірах і геометрії блоків, то підсумкові витрати можуть бути вищими, ніж ви планували. Пам'ятайте, що після встановлення паркан ще доведеться обслуговувати (тинькування, підфарбовування, обробка хімічними складами та інше).
На сайті «Сілта-Брік» ви знайдете якісні блоки за ціною на 5-10 % нижчою за ринкову. А все завдяки тому, що ми є локальним виробництвом і самі продаємо власну продукцію, а не націнюємо її як компанії-імпортери.
З огляду на ці фактори й уникаючи помилок, ви зможете вибрати відповідні блоки для паркану, які будуть довговічними, функціональними й такими, що відповідають вашому стилю та бюджету.
Шлакоблок vs. декоративний бетонний блок для паркану
З огляду на різноманітність матеріалів на ринку, досить складно визначитися, з яких блоків краще будувати паркан. Порівняймо два найпопулярніші варіанти — шлакоблок і декоративний бетонний блок.
У чому різниця між шлакоблоком і бетонним блоком
Насамперед ці види огороджувальних блоків відрізняються матеріалом, з якого вони зроблені. Шлакоблоки виготовляють зі шлаку й цементу, що надає їм характерного сірого кольору і грубої текстури. У той час як бетонні блоки роблять із портландцементного бетону (цемент, пісок, щебінь/гравій і вода). Другий склад набагато екологічніший, оскільки на відміну від шлаку не вважається токсичним.
Декоративні бетонні блоки для будівництва паркану підійдуть тим, хто хоче створити певний дизайн. Шлакоблок у цьому плані програє. Зазвичай він має сірий і похмурий вигляд. Тому, якщо хочете, щоб ваш паркан виглядав стильно, краще вибирати бетонні блоки. У «Сілта-Брік» вам допоможуть підібрати необхідний колір, форму й поверхню каменю.
Бетонні облицювальні блоки для паркану можуть імітувати різні текстури. Наприклад, камінь або дерево. Вони доступні в широкому спектрі кольорів і дизайнів.
Шлакоблок вважається набагато менш міцним, ніж бетонний блок. Міцність першого — від М30 до М100, другого — від М100 до М300.
Шлакоблоки зазвичай дешевші, ніж декоративні бетонні блоки. Однак, це може залежати від регіону й постачальника.
Обидва типи блоків легко встановлюються, але декоративні бетонні блоки, можливо, потребуватимуть більше часу й навичок для створення певного дизайну.
Резюмуючи, можна зробити висновок, що шлакоблоки підійдуть тим, хто шукає економніше рішення. Вони доречні для мінімалістичного стилю або для тих, кому не важливий зовнішній вигляд паркану. Декоративні бетонні блоки зацікавлять тих, хто хоче більш естетичну та стильну огорожу.
Щоб вибрати найкращі блоки для паркану, дотримуйтеся таких рекомендацій:
1. Підберіть матеріали, які гармоніюють з архітектурним стилем вашого будинку.
2. Порівняйте вартість і доступність різних матеріалів у вашому регіоні.
3. Якщо ви віддаєте перевагу матеріалу, який не потребує регулярного догляду, зверніть на це увагу під час вибору. Наприклад, за шлакоблоком потрібно постійно доглядати, проте він однаково набагато швидше втрачає вигляд, ніж бетонні блоки для паркану.
Чому варто обрати декоративні бетонні блоки «Сілта-Брік»
Наш завод пропонує бетонні кольорові блоки для паркану з різним покриттям, яке відповідатиме бажаному вам дизайну.
У складі бетонних блоків Silta-Brick немає шлаку. Тому вони максимально екологічні та міцні. Для фарбування блоків ми використовуємо тільки металооксидні пігменти в якості барвника. Завдяки цьому колір зберігається упродовж всього терміну служби виробів. На сайті ви зможете вибрати будь-який відтінок бетонних блоків і цегли: від м'ятного до винного. Наші об'єкти зберігають зовнішній вигляд через десятиліття після закінчення будівництва. При цьому декоративні блоки Silta-Brick не вимагають спеціального догляду.
Усі блоки виготовляють методом вібропресування на обладнанні Besser (США). Під час виробництва ми суворо дотримуємося технології та використовуємо пропарювальні камери. Тому продукція «Сілта-Брік» — це синонім якості. Протягом 50 років після виробництва наші бетонні вироби тільки набирають міцність.
Завод Silta-Brick дає можливість замовити «паркан під ключ», з прорахунком, доставкою та монтажем у будь-якій точці України.
На нашому сайті на вас чекає великий каталог огороджувальних блоків, де ви зможете вибрати потрібний вам виріб за доступною ціною. Переходьте в розділ «Продукція» і оцініть широкий вибір виробів. Наші ціни не кусаються, а бетонні блоки й цегла служать безліч десятиліть, не втрачаючи зовнішній вигляд!
FAQ
У яку пору року вигідніше будувати паркан із бетонних блоків?
Слушний час для будівництва паркану з бетонних блоків залежить від кліматичних умов вашого регіону. Переважно це пізня весна, літо й рання осінь. Тобто коли на вулиці сухо і тепло. Це полегшує виконання робіт і забезпечує швидке висихання бетону.
Чи є екологічно чисті матеріали для паркану?
Так, є екологічно чисті матеріали для паркану, як-от деревина із сертифікованих лісів, бамбук, рецикльовані композитні матеріали, бетон і деякі види металу. Ці матеріали мають менший негативний вплив на довкілля порівняно з традиційними матеріалами, такими як шлак або пластик.
Чи можуть бетонні блоки для паркану використовуватися як фундамент?
Бетонні блоки для паркану від «Сілта-Брік» можуть використовуватися як фундамент. Наші вироби міцні та якісні, тому не потребують металевих опор. Блоки інших виробників теж у деяких випадках можуть служити фундаментом, але все залежить від якості виробів. Найчастіше для високих або «важких» парканів радять використовувати більш міцні матеріали для фундаменту, як-от бетонні стовпи або металеві опори.
Де купити високоякісні блоки для паркану в Дніпрі?
Ви можете придбати високоякісні блоки для паркану в спеціалізованих будівельних магазинах, на бетонних заводах або в авторизованих дилерів будівельних матеріалів у Дніпрі. Перед покупкою ознайомтеся з відгуками про виробника і якість його продукції, а також уточніть умови доставки та гарантії. Один із найбільших виробників декоративних блоків для паркану в Україні та Дніпрі — компанія «Сілта-Брік». У нас ви можете легко і швидко замовити «паркан під ключ», з прорахунком, доставкою та монтажем у будь-якій точці України.