Етапи монтажу навісних фасадів
В цілому всю роботу з кріплення навісних фасадів можна підрозділити на три основні етапи: розмітка, на яку кріпитиметься каркас, його встановлення та облицювання каркасу обраним матеріалом.
Також для монтажу навісних систем потрібні спеціальні професійні інструменти та робоче приладдя:
- Ручний електричний дриль зі свердлом 3.00 мм і фрезою 18 мм;
- Циркулярна пилка, призначена для різання каменю;
- Перфоратор зі свердлом 16 мм і напайкою з победиту:
- Будівельні риштування або підмостки;
- Нівелір (рівень);
- Гумовий молоток і молоток для каменю;
- Пензель для фарбування;
- Викрутка, що підходить під хрестоподібний шліц, або спеціальна насадка.
Перший етап передбачає ретельну розмітку, за якою монтуватиметься каркас.
На початку необхідно прибрати всі труби і комунікації з тих стін, на яких будуть проводитися облицювальні роботи.
Знайдіть вищу точку цоколя і відкладіть від неї вгору 5 см. Проведіть між двома точками горизонтальну, дуже рівну лінію. Ця лінія послужить лінією відліку висоти.
Відрахуйте висоту "Н". Її необхідно відрахувати або від крокв (нижньої частини), або від карнизів до тієї лінії, яку ви провели.
Висоту «М» необхідно зробити кратною висоті, яку має лицьова частина каменю. У середньому вона повинна становити 75 см. Це дозволить мінімально обрізати цеглу над тією частиною фасаду, де знаходяться вікна.
Цілком допускається трохи опустити стартовий профіль (так, щоб він розташовувався нижче горизонтальної лінії). У будь-якому випадку відстань між цоколем і ним не повинна бути менше 30см.
Тепер проведіть ще одну горизонтальну лінію, яку ви розрахували. Вона визначить, де буде низ першого ряду цегли.
Від цієї лінії відкладіть вгору 30 мм і проведіть ще одну лінію. Вона відповідатиме першому ряду закладних деталей.
Від цієї лінії проведіть вгору ще ряд горизонтальних ліній, через відстань 900 мм.
Дуже важливо, щоб при просвердлюванні отворів під закладні деталі лівий кут будівлі не відвалився, тому відкладіть 30-50 см від лівого кута і тільки через цю позначку проводьте вертикаль.
Проведіть ще вертикальні лінії на відстані 600 мм один від одного. Врахуйте, що остання лінія повинна бути на відстані 30-50 мм від правого кута будівлі. Ті місця, де вертикальні лінії перетинаються з горизонтальними, і є точками, де ви встановлюватимете закладні деталі.
Тепер відрахуйте 30 мм від дверних укосів і прорізів вікон у тих точках, де вертикальні лінії знаходяться до них на відстані не менше 30 мм.
Розмітку під встановлення каркаса можна вважати завершеною.
Висвердліть отвори глибиною 100 мм у тих точках, які ви визначили як точки встановлення закладних деталей. Для цього використовуйте свердло з діаметром 16 мм.
Тепер в отвори встановіть самі деталі і закріпіть їх гайками (для кожної деталі потрібна одна гайка).
Візьміть вітрозахисний матеріал (плівку) і утеплювач (вибираєте його на свій розсуд) і встановіть на каркас.
Уважно слідкуйте за тим, щоб нижня лінія цегли, що знаходяться в першому ряду, збігалася з нижньою частиною профілів. Там, де вони стикаються, просвердліть кілька отворів, їх діаметр повинен становити 18 мм.
Змонтуйте закладні деталі із зовнішніми вертикальними профілями. Кріплення проводиться за допомогою гайок і шайб.
Візьміть нівелір (або будівельний рівень) і виставте каркас по вертикалі. Похибка не повинна бути більшою або меншою за 3 мм, інакше цегла піде хвилями.
Поєднайте зовнішній та внутрішній профілі та проштовхніть зовнішній профіль всередину, поки він не зафіксується.
Потрібно закріпити і кутовий профіль — це робиться за допомогою саморізів. Він кріпиться до вертикальних крайніх профілів.
Знову візьміть рівень і виставте стартовий профіль. Кріплення виготовляється гайками.
Якщо стартовий профіль встановлений неправильно, це позначиться на якості облицювання та зовнішньому вигляді фасаду будівлі.
Для першого ряду вам необхідно просвердлити чимало каменів. У кожному з них зробіть два отвори (діаметр 3 мм). Відступ від краю - 45 мм.
Розмістіть просвердлені камені в кутку стартового профілю. Нижня частина кутового каменю повинна бути на тій же висоті, що і нижня частина базової кладки.
Скріпіть кутовий профіль з кутовим каменем. Теж зробіть з наступним каменем. Шви між камінням слід заповнювати герметичною піною.
Не забувайте підганяти камені за розміром, оскільки особливі проблеми викликає горизонтальна лінія в тих місцях, де є дверні та віконні отвори. Камені коротші 40 мм не підлягають використанню, найменша обрізка не повинна бути менше 15 мм.
На стартовий профіль встановіть перший ряд каменів і закріпіть кожен з них саморізами.
За один раз слід встановити 4 ряди каменів. Для того щоб вони точно лежали на необхідному рівні і місці, слід їх простукувати гумовим молотком.
Останній (четвертий) ряд скріпіть з вертикальними профілями (для одного профілю слід використовувати один гвинт).
Повторіть ту ж дію при установці каменів до низа вікон (в першу чергу, слід встановлювати по 2 кутових каменя). За допомогою рівня перевіряйте, наскільки рівною виходить кладка.
Тепер установіть два початкові ряди над вікнами. Намагайтеся звести кількість каменів, які ви обрізали, до мінімуму.
Не забувайте, що камінь повинен бути встановлений з обрізаного боку в бік кута або віконного і дверного отвору. Тоді кладка вийде рівною. Також слідкуйте, щоб каміння добре прилягало.
Цілісні камені слід встановлювати якомога ближче до нижньої частини віконних отворів і даху. Усі порожнечі заповнюйте відрізаними частинами каміння, закріплюючи їх силіконовим клеєм.
У горизонтальному виді монтажу перший ряд каменів кріпиться на стартовий профіль. Якщо є арочні отвори, здійснюється підрізка за формою арки. Вся робота проводиться від країв до центру, а останній камінь підрізається і кріпиться на силіконовий клей.
Оздоблення внутрішніх кутів можна зробити двома способами:
- внахлест (без кутового елемента);
- з кутовим елементом.
Якщо ви обрали варіант «внахлест», обов'язково промазуйте всі місця стикування каменів силіконовим клеєм.